Priateľstvo/21.02.2017

utorok, februára 21, 2017Koľko má človek skutočných priateľov? Jedného? Troch? Každý je nastavený inak. Niekto potrebuje ku svojmu životu okolo seba veľa ľudí, niekomu stačí jedna bytosť. Ja som tá druhá možnosť. Kamošiek mám dosť, ale priateliek nie. Sú dve. Mimi a Gabika. Nie som typ, ktorý sa rozdáva na počkanie každému. Neviem či to je mojou introvertnejšou povahou, alebo je to jednoducho tak na základe okolností. Minule som na instagrame na profile Troška Troska  našla myšlienku, pri ktorej som sa zamyslela a povedala som si, že možno to je presne tak. Niekto to možno vníma ako namyslenosť. No ide skôr o to, že si človek vyberá s kým bude zdieľať svoje ja.


Dnes som sa lúčila s Gabikou. Sťahuje sa z Košíc. Z bytu, kde bola od narodenia. Sú to zvláštne pocity a úplne jej rozumiem ako to vníma. Ja som sa sťahovala len v rámci Košíc a bulila som. Plakala som, lebo som na tej adrese strávila 32 rokov. Mnoho ľudí si možno povie, no a čo teraz. Veď si už veľká, je to trápne. Nie, nie je! Človek, ktorý mal doma pevné rodinné zázemie, kde mu bolo dobre, kde bol milovaný, znáša odchod ťažko. Ten, kto to berie vlastne ako útek pred nepriaznivou situáciou, to tak nevníma. Balíte si do škatúľ svoj doterajší život  a uvedomujete si, že táto etapa končí. 

Mám rada ľudí, ktorí dokážu prežívať každú emóciu. Keď je im smutno, plačú. Keď sa hnevajú, tak sa proste hnevajú a netvária sa ,že je všetko v poriadku. Nepotláčajú svoje pocity. Ja som od detstva vždy, keď sme odchádzali z miesta kde mi bolo dobre, od ľudí, ktorých som mala rada, plakala. Vždy som tu emóciu zo seba pustila. Som presvedčená, že ľudia, ktorí nechávajú svojim pocitom voľný priestor a nedusia ich v sebe, sú silné osobnosti.
Gabiku poznám od ZŠ. Je to už veľa rokov. Spoznali sme sa ako dievčatá a teraz sme už obe matkami. Je to silné priateľstvo, ktoré má tuhý koreň. A ja som zaňho vďačná. Smejem sa, že som tu v Košiciach už ostala sama ako prst. Mimi odišla, teraz už aj Gabika. Čo si tu počnem? :-) Ale nie sú na konci sveta. Našťastie!! Život ale nakoniec zariadil veci tak, že budeme opäť blízko seba. Všetky tri doteraz tomu neveríme, lebo to by sme nevymysleli, aj keby sme veľmi chceli. Ale o tom až inokedy.
 Barby

You Might Also Like

0 komentárov

Populárne príspevky

Kolekcia ĽÚBIM ŤA

ZOBERPREČ

ZOBERPREČ